ژئوتکستایل

ژئوتکستایل(Geotextile)

ژئوتکستایل ها صفحات پلیمری نفوذپذیری هستند که به صورت بافته یا نبافته تولید می‌گردند و  معمولاً از الیاف پلی استر و نایلون ساخته می‌شوند. جنس آنها نزدیک به جنس موکتهای معمولی است. در نوع ژئوتکستایل نبافته، ظاهر آنها مانند نمد است.

ژئوتکستایل هرگز نمی تواند به تنهایی بعنوان عایق استفاده شود اما مهمترین خصوصیت ژئوتکستایل‌ها مقاومت کششی بالا و مقاومت در برابر عوامل مخرب خاک می باشد. استفاده و فروش ژئوتکستایل در زمینه‌های ساخت زهکش در باغها و مزارع، مسلح کردن خاک، جداسازی لایه ها و حفاظت می‌باشد.

یکی از کاربردهای مهم ژئوتکستایل نبافته در ساخت استخرهای کشاورزی است. به نحوی که ابتدا روی سطح خاک گسترده می شود و بعد ژئوممبران روی آن قرار می گیرد. ژئو تکستایل دارای خاصیتی است که موجب می شود ریشه گیاه از آن عبور نکند، جلوی برندگی اجسام تیز(مانند سنگ ریزه های موجود در خاک، قطعات فلزی و …) را می گیرد و باعث می شود عمر استخر و یا لایه های عایق اصلی چندین برابر شود.

ژئو تکستایل محصول گروه آرین ژئو، در رنگهای مختلف و از 100 تا 600 گرم بر متر مربع تولید می شود که البته ارقام 300 تا 500 گرم، بیشترین کاربرد را دارند.

انواع ژئوتکستایل محصول گروه آرین خاک

انواع ژئوتکستایل محصول گروه آرین ژئو

 

لایه های سفید، ژئوتکستایل است که روی آنها در حال نصب ورقهای ژئوممبران مشکی می باشند.

لایه های سفید، ژئوتکستایل است که روی آنها در حال نصب ورقهای ژئوممبران مشکی می باشند.

 

GeoTextle 3

تقویت روکش آسفالت با لایه های ژئوتکستایل